Horní oddělění

Sárinka slaví

Sárinka oslavila 6- té narozeniny.


 
škoní rok 2018- 2019

Tento školní rok jsme prožili s Malou čarodějkou.

Moc děkujeme všem rodičúm za spolupráci, vstřícnost, ochotu a taky za finanční pomoc během celého školního roku.

Přejeme Vám i Vašim dětem překrásnou dovolenou , plnou sluníčka, úsměvů a rodinné pohody. Rodičům předškoláků přejeme hodně úspěchú na další cestě Vašich dětí.

Ještě jednou za všechno děkujeme a těšíme se na další skvělou spolupráci s Vámi.


 
RÍŠA A DĚTI

V pátek si prožil i Ríša svúj den, přál si zahradní slavnost. Na zahradě jsme si zatančili, stříkali vodními pistolemi, hodovali jsme a nakonec jsme se loučili a rozdáli dárky.


 
DEN PRO JÚLINKU

Ve čtvrtek se naší Júlince splnilo jedno velké přání, přišla za námi Venda a tancovala s dětmi zumbu. Děti dostaly od Vendy razítko a bonbony. Venda se sdětmi rozloučila bublinkových překvapením. Rodičům od Júlinky děkujeme za občerstvení a věříme, že si svůj den Júlinka užila.

 
PODĚKOVÁNÍ

Moc děkujeme všem rodičům našich budoucích školáků, kteří pro své děti na jejich dny připravují různé aktivity a občerstvení. MOC SI TOHO VÁŽÍME. Děti prožívají krásné dny, plné dobré nálady.

DĚKUJEME.

velké poděkování patří mamince Vendě, která pro naší Júlinku tancovala s dětmi zumbu a pak proběhla bublinková párty.

DEN PRO TEREZKU

Ve středu byl DEN PRO TEREZKU, který se nám moc vydařil. Byl to den plný překvapení a dobré nálady. Autobusem jsme dojeli na Čerťák a pak jsme šli stezkou PALACKÝ POTOK a najednou jsme byli v Bludovicích. Po cestě jsme zažili spoustu dobrodružství. Po návratu do školky nás čekala Terezčina babička, která dětem po obědě rozdávala nanuky. Touto cestou ji chceme moc poděkovat.

 
DEN PRO JOHANKU

V ÚTERÝ SI jOHANKA UŽILA SVŮJ KRÁSNÝ DEN, NEJDŘÍVE VEDLA KRUH, ve kterém se o sobě dozvěděla spoustu věcí, pak nám kreslila, hrála s dětmi soutěž a nakonec nás pozvala do steaku na oběd, zmrzlinu a domácí limonádu. Dětem dala omalovánku a taky poukaz, sylově s beruškami.

Moc děkujeme Johance a hlavně jejim rodičům. 
Výlet do cukrárny u BÍLÉHO ANDĚLA

V pátek byl den pro Leonka, který nás pozval do cukrárny U BÍLÉHO ANDĚLA  a všem dětem koupil zmrzlinu, kterou si děti samy vybíraly. Dokonce nás tam obsluhovala naše teta Jiřinka, která u nás pracovala.


 
Výlet na farmu do Blahutovic

Ve čtvtek byl den pro Anežku, jely jsme s dětmi na výlet na farmu do Blahutovic. Viděli jsme různá zvířátka, kozičky, kravičky, králíčky a pomazlili jsme se i s koťátky. Nejvíce se nám libili koníčci a na malém poníkovi jsme se každý povozil. Na oběd jsme měli těstoviny, pohráli jsme si, zasoutěžili a dostali malý dárek. Na zpáteční cestě autobusem některé děti dokonce usnuly. Výlet se nám moc líbil!


 
Cvičení se Šimonkem

Ve středu byl Šimonkův den. Šimonek si s dětmi zacvičil, protože cvičení ho baví. Po sportování všechny děti pozval do cukrárny a koupil jim zmrzlinku, kterou si děti samy vybíraly, každý si dal svou nejoblíbenější. Dětem se to moc líbilo.


 
DEN PRO EVELÍNKU

V úterý byl den pro naši EVELÍNKU, která si pro děti připravila nádherné dopoledne, které si sama naplánovala. Dětem donesla spoustu pomůcek, materiálu a děti tvořily a tvořily a nakonec je Evelínka odmněnila sladkostí. Byl to překrásný den.

  
Maturitní poděkování

Moc děkujeme našim malým maturantům, kteří včera zvládly svoji první  velkou životní zkoušku- maturitku a byly moc šikovní a po prázdninách je všechny přivítají v základních školách.

Další velké poděkování patří taky všem rodičům, kteří pro nás přichystali nádherné překvapení v podobě skvělého dárku, který nás všechny úplně dojal. Děkujeme taky za perfektní občerstvení a vytvoření skvělé atmosféry.

Malá čarodějka a léto

Celým rokem nás bude provázet postavička malé čarodějky a jejího kamaráda havrana Abraxase, s kterými se naučíme spoustu nových věcí a taky kouzel.

 

Tento týden budou děti z dolní a horní třídy spojeny. Budeme si povídat o létě, hrát si , zpívat a hlavně budeme hodně času trávit na zahradě, kde si budeme hrát s vodou, sprchovat se a budeme si zkrátka užívat.


Přejeme krásný a pohodový týden.

 


 

ČÁRY, MÁRY FUK, AŤ SI HOLKA NEBO KLUK, TEĎ JSME HORŇÁCI Z BERUŠKY, KTEŘÍ SPOLEČNĚ ČARUJÍ A VE ŠKOLCE SE RADUJÍ.......

 


 Děti děkují

Moc děkujeme mamince Lindě, která pro naše děti připravila nádherné dopoledne v rámci oslavy DNE DĚTÍ. Taky děkujeme tatínkovi Danovi, který dětem umožnil pobyt ve škole a hlavně na zahradě, kde si to děti moc užily. Velké poděkování patří i naší provozní Ivetce, která dětem nakoupila sladkosti.

MOC DĚKUJEME.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ ZA ŠKOLKU V PŘÍRODĚ

MILÍ RODIČE,

 

VAŠE OCHOTA A SPOLUPRÁCE NA ZÁVĚREČNÉM PROGRAMU PRO DĚTI V RÁMCI ŠKOLKY V PŘÍRODĚ BYLA TAK VELKÁ A S TAKOVÝM NASAZENÍM, ŽE VÁM JMÉNEM NÁS UČITELEK I VŠECH DĚTÍ, CHCEME JEŠTĚ JEDNOU UPŘÍMNĚ PODĚKOVAT...

 

HEJKALŮM - tatínkovi Markovi, Otovi, Honzovi a malému Matýskovi - za jejich rozverné dovádění a podařený pokus s lektvarem :-)

VÍLÁM - mamince Míši a tatínkovi Danovi za jejich něžné přivítání dětí v lese u Malé Čarodějky. Přesvědčili jsme se o tom, že i tatínci mají v sobě jemnost vílám vlastní :-)

BLUDIČKÁM - mamince Adriance a mamince Hance za dobrůtky, které dětem daly, přestože se nevydaly na bludnou cestu :-)

VODNÍKŮM - mamince Ivě a tatínkovi Míšovi - za brekeke pentličky, které vesele vyměníli za dušičky :-)

PAVOUČNÍKŮM - mamince Lindě a tatínkovi Ondrovi - za nadšení a pomoc při upředení veliké pavučiny :-)

HAVRANU ABRAXASOVI - tatínkovi Radkovi - za to, že nás dovedl na Bludnou horu k Malé Čarodějce :-)

a MALÉ ČARODĚJCE - mamince Janě - za to, že nám splnila naše největší přání a vyčarovala všem dětem rodiče... :-)

 

MOC DĚKUJEME....!


A DĚTI....? DĚTMI JSME PROŽILI KRÁSNÉ CHVÍLE , ZAŽILI JSME HODNĚ LEGRACE, UČILI SE ČAROVAT A ŽILI JSME KOUZELNÝM SVĚTEM MALÉ ČARODĚJKY... :-) PAN MAJITEL CHATY DĚTI OCENIL JAKO NEJHODNĚJŠÍ A NEJSLUŠNĚJŠÍ DĚTI, KTERÉ NA CHATĚ MĚL ...  JSOU TO ŠIKULKY A MY JE MUSÍME MOC POCHVÁLIT ... :-)

 

Jana a Iveta

KOUZELNÉ PODĚKOVÁNÍ

Moc děkujeme rodičům od Kryštůfka, kteří nám pomohli vytvořit kouzelné odpoledne na jejich farmě v Životicích.  Děti si užily zvířátek, pohybu v přírodě, spousty legrace, hledání pokladu, skvělého občerstvení a odvezly si sebou spoustu zážitků.

Moc děkujeme taky za krásnou fotku z této akce, kterou si děti odnesou domů.

DĚKUJEME!

PLAVÁNÍ


V pondělí 24. 6. 2019 jedeme na poslední plavání. Od školky odcházíme 8. 55. Od ZŠ Tyršova odjíždíme autobusem.


Dětem dejte batůžek, plavky, ručník a mýdlo. Doporučujeme plavecké čepice, zejména pro holčičky.

 

DĚKUJEME.

PODĚKOVÁNÍ

MOC DĚKUJEME MAMINCE OD ONDRÁŠKA A TEREZKY HOLIŠOVÉ KTERÉ DĚTEM NAPEKLY NA KOUZELNÝ VEČER SLADKOU MLSKU. DĚKUJEME.

 

MOC DĚKUJEME NAŠÍ PROVOZNÍ IVETCE, KTERÁ S DĚTMI PEČE A VYMÝŠLÍ SI RŮZNÉ RECEPTY A MOC JÍ TO BAVÍ.

NAPEČE PRO MAMINKY A DĚTI TAKY OBČERSTVENÍ NA BESÍDKU. ZA TO JÍ PATŘÍ VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.

 

MOC DĚKUJEME RODIČŮM ZA PRUTY NA TATARY.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ TATÍNKŮM OD ŠIMONKA A JENÍČKA  A PATRIČKA A SOFINKY, KTEŘÍ PRO KLUKY UPLETLI TATARY.

 

 

MOC DĚKUJEME MAMINCE OD SÁRINKY, KTERÁ PRO DĚTI NACHYSTALA SLADKÝ POKLAD, KTERÝ DĚTI NAŠLY PŘI PÁTEČNÍM VÝLETU NA SKALKY. DĚKUJEME.

 

MOC DĚKUJEME BABIČCE OD TEREZKY A TAKY NAŠÍ TETĚ IVETCE, KTERÉ DĚTEM VYROBILY PERNÍKOVÉ TĚSTO NA NAŠE VELIKONOČNÍ PEČENÍ.


MOC DĚKUJEME TATÍNKOVI OD PATRIČKA A SOFINKY, KTERÝ NÁM OPRAVIL VŠECHNY ODRÁŽEDLA A TAKY PLŮTEK PŘED ZAHRADNÍM DOMEČKEM. DĚKUJEME.


DĚKUJEME ZA PŘEKRÁSNÉ KYTIČKY, KTERÉ JSTE NÁM DONESLI A POMOHLI JSTE NÁM VYTVOŘIT KRÁSNOU JARNÍ KULISU. DĚUJEME.

 

 

MOC DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA PŘÍPRAVU KRÁSNÝCH KOSTÝMŮ PRO DĚTI BĚHEM CELÉHO TÝDNE A ZA SKVĚLÉ OBČERSTVENÍ NA KARNEVALOVOU PÁRTY.

DĚKUJEME MOC.

Eskymácké poděkování

Děkujeme všem rodičům, kteří s námi byli na lyžáčku a pomáhali nám vytvářet skvělou atmosféru.

Děkujeme za Vaši pomoc a vstřícnost, jste prostě skvělí a ještě jednou moc děkujeme.

Občas  můžete nakouknout do naší fotogalerie, kde jsou fotky dětí z různých akcí a občas tam řádí i šotek, který otočí fotky vzhůru nohama......atd.

Poděkování

 

 

Děkujeme rodičům, kteří se zapojují do naší akce JEŽÍŠEK. Někteří nám finančně přispívají a někteří nám pomáhají s nákupem dárků, které si děti přejí.

MOC DĚKUJEME.

 

Moc děkujeme všem maminkám, které se zapojily do soutěže HVĚZDA- VLOČKA.

Maminky ukázaly svou zručnost, tvořivost a nápaditost. Děti ohodnotily všechny výrobky velikým potleskem a Vám měly předat 1 hvězdičku s číslem, kterou jim máte hlídat a připomenout, kdy bude jejich vylosovaný den.

 

Moc děkujeme za krásné oblečení na andílkový den a taky za půjčené andílky, které Vám samozřejmě vrátíme.

NAROZENINY DĚTÍ

ZÁŘÍ

 

V září slaví Vilík 4 roky.

Blahopřejeme.

 

ŘÍJEN

 

V říjnu slaví své 5- té narozeniny Terezka.

Blahopřejeme.

 

PROSINEC

V prosinci oslaví Anička a Janička 4 roky a Ondrášek 6 roků.

 

LEDEN

V lednu oslaví své 5- té narozeniny Patriček a Sofinka. Blahopřejeme.

 

ÚNOR

V únoru oslaví své 4- té narozeniny Víteček a 6- té narozeniny Anežka. Blahopřejeme.

 

BŘEZEN

V březnu oslaví Leo a Johanka 6 roků, Júlinka oslaví 7 roků a Nikolka oslaví 5 roků.

Blahopřejeme.

 

DUBEN

V dubnu oslaví své 5- té narozeniny Terezka a Jeníček už 4 roky. Blahopřejeme.

 

KVĚTEN

V květnu oslaví 6- té narozeniny Štěpánek. Blahopřejeme.

 


ČERVEN

V červnu slaví naše nejstarší Terezka už 7 roků a naše Verunka 4 roky. Blahopřejeme. 


NEJOBLÍBENĚJŠÍ VEČERNÍČEK V NAŠICH RODINÁCH

MILÍ RODIČE,


MÁME ZA SEBOU NĚKOLIK VEČERNÍČKOVÝCH POHÁDEK A MY S DĚTMI JSME SE ROZHODLI NA NAŠE FILMOVÉ PLÁTNO VYSTAVIT NEJOBLÍBENĚJŠÍ VEČERNÍČKY NAŠICH RODIN.


PROTO VÁS PROSÍME, NAKRESLETE NA BÍLÝ PAPÍR FORMÁTU A4 (popř. A3) VEČERNÍČEK, KTERÝ MAJÍ VAŠE DĚTI NEJRADĚJI.  VŠECHNY VEČERNÍČKY BUDOU VYSTAVENY VE VÝKLENKU HORNÍHO ODDĚLENÍ.


VĚŘÍME, ŽE VEČERNÍČKY BUDOU KRÁSNÉ UŽ JENOM TÍM, ŽE JE NAKRESLÍTE SPOLEČNĚ JAKO RODINA....  A MOC SE NA NĚ S DĚTMI TĚŠÍME!! :-)


DĚKUJEME VÁM!

Školní rok 2018_ 2019

Srdečně vítáme všechny rodiče a jejich děti v novém školním roce. Přejeme Vám všem plno zážitků, pohody a hlavně spokojenost dětí. O to vše se budeme snažit. Moc se těšíme na spolupráci s Vámi. Doufáme, že to bude rok plný pohody, úsměvů a spokojenosti.

Novoroční přání

MILÍ RODIČE,


DĚKUJEME VÁM ZA VÁŠ MILÍ PŘÍSTUP K NÁM, ZA VSTŘÍCNOST A OCHOTU SE PODÍLET NA VŠEM, CO S VAŠIMI DĚTMI PLÁNUJEME A DĚLÁME  A PŘEJEME VÁM, AŤ MÁTE ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK PLNÝ DĚTSKÝCH  ÚSMĚVŮ, PROTOŽE NENÍ NA SVĚTĚ NIC KRÁSNĚJŠÍHO NEŽ DĚTSKÝ ÚSMĚV ... :-) 
PODĚKOVÁNÍ

MILÍ RODIČE,


MOC VÁM DĚKUJEME ZA VŠECHNO OBČERSTVENÍ NA VÁNOČNÍ BESÍDKU I NA ŠTĚDRÝ DEN V NAŠÍ BERUŠCE. TAKÉ VÁM MOC A MOC DĚKUJEME ZA FINANČNÍ DARY I DÁRKY ZAKOUPENÉ PRO DĚTI POD STROMEČEK.

A VELKÉ PODĚKOVÁNÍ CHCEME VYJÁDŘIT TAKÉ ZA KRÁSNÉ MASKY PRO DĚTI NA VÁNOČNÍ POHÁDKU.


 
NAŠI BENJAMÍNCI

Naši benjamínci se moc hezky adaptovali, za maminkami už nepláčou a jsou našimi velkými kamarády.... :-)
 
Můj táta - moje radost...

Před námi je čtrnáctidenní blok, kdy si s dětmi budeme povídat o mamince, tatínkovi a rodině...

 

Začínáme tatínkem v tématu:

 

"Můj táta - to je moje radost... "  :-)

 

Naši tatínci dostanou v tomto týdnu prostor, každý den představit dětem jeden sport.


V úterý budou děti hrát BASKETBAL s tatínkem Tomáška Pollaka.


Ve středu přijde tatínek Kubíčka Chmelaře, který je trenérem FOTBALU .


Ve čtvrtek se děti naučí správnou techniku BĚHU a dovědí se, co je to TRIATLON s tatínkem Ondráška Fojtíka.


V pátek nás tatínek Natálky Uhlarové seznámí s GOLFEM. Bližší informace o odjezdu na golfové hřiště do Tošovic najdete zvlášť v odkazu.

 

Prosíme, dejte dětem na pobyt venku sportovní obuv, popřípadě sportovní oblečení. Děkujeme!

 

 

MY VŠEM TĚMTO TATÍNKŮM MOC DĚKUJEME a věříme, že si děti tento týden užijí sport i zábavu....PROSTĚ RADOST S TATÍNKY!! :-)

 


Dopoledne na golfu v Tošovicích

V pátek 12. 5.  v 8.30 odjíždíme mikrobusem do Tošovic na golf.

 

Dětem tento sport představí tatínek Natálky Uhlarové společně s trenérem.


Děti potřebují sportovní oblečení, sportovní obuv, svačinku a pití. Důležité je, že v tento den musí být děti ve školce nejpozději v 8.15. Kdo by z dětí nestihnul včas dorazit, zůstane s dětmi v dolním oddělení. Na oběd se vrátíme do školky.

 

 

Rodičům Uhlarovým moc děkujeme za vstřícnost a zajištění trenéra! Děkujeme :-)

JDEME NA VELIKONOČNÍ KOLEDU

 

Ve středu 12. 4. jdeme s dětmi na velikonoční koledu.

 

Půjdeme po stopách velikonočního zajíčka a dojdeme na zahradu k prarodičům Kryštůfka Mikulenky.


Rádi bychom, aby maminky, které si mohou udělat dopoledne volno, aby na děti na této zahradě čekaly, protože naší malí kluci na ně přijdou s tatary. Pro maminky zajistíme malé občerstvení a pro děti nejen překvapení, ale také velikonoční poklad.

 

Na tuto koledu prosíme dejte dětem (kdo můžete a máte) řehtačky a holčičky ať si donesou mašle na tatary pro kluky !!

 

Tatary budou mít kluci své od tatínka Pavla Dorazila.

 

Holčičky jdou samozřejmě kluky doprovodit ! :-)

 

Na koledování se moc těšíme a maminkám, které si mohou  dopoledne od 10 hodin udělat čas, moc a moc děkujeme!!!

Výlet k rybníku na Lamberk

Ve středu 29. 3. půjdeme s dětmi na dopolední procházku k rybníku na Lamberk. Odcházíme v 9 hodin!

 

Dětem dejte na tento den prosíme baťůžek s pitím, malou svačinkou a případně pláštěnku. Také prosíme o vhodné oblečení a obuv. Do školky se vrátíme kolem 12.hodiny.


Děkujeme!

APRÍLOVÝ DEN

V pátek s dětmi prožijeme

 

APRÍLOVÝ DEN - DEN NARUBY :-)

 

DĚTI AŤ PŘIJDOU V TENTO DEN OBLEČENÉ NARUBY. KDO Z DĚTÍ CHTÍT NEBUDE, NEVADÍ. DĚTI UŽ TAKÉ VĚDÍ, ŽE SI S NÁMI V TENTO DEN NA KOUSEK DNE VYMĚNÍ SVÉ ROLE! SNAD TO ZVLÁDNEME MY I ONI :-))

Maminka Bohačová - lékařka ve školce

... a tak jsme tento týden začali trochu smutně :-)  Marťánka totiž bolí ouško. Protože nikdo z nás Marťánkovi nedokáže pomoci, rozhodli jsme se, že Vojtíšek vezme Marťánka domů, aby ho jeho tatínek, pan doktor, prohlédl. Tatínek Marťánka zkontroloval, ošetřil ho a poslal zpátky do školky.

Druhý den se na Marťánka přišla podívat lékařka - maminka Karolínky a Květušky a zjistila, že Marťánek je stále ještě nemocný. Společně s dětmi Marťánka prohlédla, podívali jsme se mu do krku, změřili jsme mu tlak, dali sirupek, napsali recept na medicínku a dokonce musel dostat infúzi :-) Marťánek teď leží ve školce (stále s infúzí :-) a děti se o něho starají.

 

Dobře vědí, že k němu musí být ohleduplní a pomáhají mu, aby se brzy uzdravil. Pan doktor Novák ho přijde brzy zkontrolovat :-)

 

MAMINCE BOHAČOVÉ MOC A MOC DĚKUJEME ZA KRÁSNÉ DOPOLEDNE, KTERÉ S NÁMI JAKO LÉKAŘKA STRÁVILA. DĚTI BYLY NADŠENÉ A SLÍBILI, ŽE BUDOU HODNĚ PÍT, JÍST OVOCE A ZELENINU, POŘÁDNĚ SMRKAT DO KAPESNÍKU A  TAKÉ SI BUDOU OBLÍKAT RUKAVICE NA ZAHRADU :-), ABY BYLY ZDRAVÉ!

 

O MARŤÁNKA budeme společně pečovat :-)
 
Marťánek u Kubíčka

Marťánek stále putuje našimi rodinami. Navštívil už rodinu Ondráška, Tomáška, Vítečka, Klárky a Danečka, Vojtíška a tentokrát zavítal také ke Kubíčkovi.

Marťánek se ale necítil nějak "ve své kůži". Bolela ho hlava, měl rýmu a taky trochu kašlal. A protože u Kubíčka byli všichni nemocní, zůstali všichni spolu v postýlkách, skládali lego, dívali se na pohádky a brali vitamínky na uzdravení.

Maminka od Kubíčka moc dobře vařila  a to si Marťánek vždycky náramně pochutnal! V pondělí se Marťánek vrátil zase zpátky do školky za dětmi...

 

Podívejte se spolu s námi na pár fotek. Ikdyž se Marťánek necítil dobře, prožil u Kubíčka moc hezký víkend :-)


 
Marťánek u Vojtíška doma...

První Marťánkova cesta  vedla do rodiny Vojtíška Kolmana. Marťánek u Vojtíška zažil spoustu veselých historek. Všechno popsal v přiloženém dopise, který vystavíme ve školce. Těšíme se, že budou přibývat během roku další a další .. :-) Rodičům Kolmanovým děkujeme!!!


 
Poděkování za krásné výrobky pro Marťánka

Milí rodiče,


přinesli jste do školky dárky pro Marťánka. Spoustu raket, galaxií, létající talíře,...

Vaše nápady jsou nádherné a originální!!! Moc Vám za všechny děkujeme a uvidíme, kterou raketou nebo v kterém talíři Marťánek odletí na konci školního roku zpátky do vesmíru:-)

 

...a pokud potkáte metr vysokého veselého Marťánka, který se na Vás bude smát, klidně si ho pohlaďte a nebojte se ho :-) To nám maminka Boháčová přivedla Marťánka z trochu jiné Galaxie :-) .

Marťánek bude vždycky na víkend putovat k někomu domů a prožije s Vašimi dětmi celý víkend... Děti si pořadí vylosují a vždycky v pondělí ho prinesou zpátky do školky. Vás rodiče prosíme o jednu nebo dvě fotky toho, co Marťánek u Vás doma hezkého prožíl.


Ještě jednou VELKÉ DÍKY ZA VÁŠ ČAS A VŠECHNY VAŠE NÁPADY I VÝTVORY!!!

První setkání s Marťánkem...

... a tak jsme se poprvé setkali s našim novým kamarádem Marťánkem. Marťánek bude celý rok poznávat naši krásnou planetu Zemi a zároveň nám bude vyprávět o vesmíru a o všem, co se v něm skrývá.

Poznáte z přiložených fotek, na čem Marťánek  přiletěl? :-) Zkuste to uhodnout :-)


Tímto chceme moc poděkovat tatínkovi Weissbrodovi a jeho týmu za to, že dětem ukázali létání různých modelů letadel, stíhaček a kvadrokašky a nechali děti, aby si létání malých modelů také zkusily. A samozřejmě za to, že některá letadla dětem sypala bonbóny a některé z nich sneslo z nebe také našeho Marťánka... :-)
 
Uvítání v novém školním roce

Vítáme Vás všechny v novém školním roce!!!


Vítáme naše nové děti i jejich rodiče. Mezi naše benjamínky patří: Květuška B., Daneček Ch.,Julinka S. a Kačenka S. :-)


Tento rok prožijeme ve společném tématu o Marťánkovi, který nás seznámí s vesmírem.  Už teď víme, že Marťánek nás naučí spoustu nových zajímavých věcí o vesmíru a my mu ukážeme naši krásnou planetu Zemi...


Tak huráá společně do nového školního roku!!! :-)

VELKÁ DISNEYPÁRTY

V pátek 24. 6. Jsme prožili velkou rozlučkovou párty s Minnie a Mickey!!! Byla to velká sláva :-) tančili jsme, hráli vodní bitvy, soutěžili ve vodnich disciplínách a taky jsme dostali dárečky od Mickey a Minnie na památku. Moc a moc  děkujeme rodičům Uhlarovým a Dorazilovym za půjčení bazénů! Taky moc děkujeme všem Vám,kteří jste přinesli dobroty na slavnostní tabuli!! Děti byly šťastné a moc jsme si toužili :-) !
 
Poděkování za školní rok 2015 - 2016

MILÉ DĚTI A MILÍ RODIČE,

 

tento školní rok zase uběhl jako voda... Celý jsme ho prožili s našimi kamarády Mickey a Minnie a zažili jsme spoustu legrace. Je čas poslat naše kamarády zase zpátky do Disneylandu a užít si naplno léto a sluníčko :-)


Musíme moc pochválit nejdříve děti, protože za ten rok dokázaly udělat na sobě "kus práce". Byly prima parta sehraná :-) a vždycky  se dokázali na všem dohodnout a domluvit. Vždycky jsme se uměli zasmát a udělat si ze sebe legraci :-) A to je moc dobře... Děti, které jdou do školy, jsou dobře připravené a my jim přejeme moc a moc štěstí.....


Vám rodičům patří veliké DÍKY! Opravdu. Za nás,  za děti... Chceme Vám upřímně poděkovat za všechno, co jste pro nás udělali. Za to, že jste se s námi dokázali nadchnout do všech akcí i činností a vždycky jste se snažili vyjít nám vstříct, pokud to bylo ve Vašich silách. Děkujeme za pravidelné dávky výborného ovoce, za různé materiály do center, za občerstvení na narozeniny dětí i na všechny naše akce! Je toho moc,za co Vám poděkovat... Nejvíce však za to, že jste rodiči, kterým záleží na tom, aby se Vaše děti měly ve školce s námi hezky.  A všemožně nám stojíte po boku s otevřeností dělat pro ně maximum!


Velké DÍKY VÁM a přejeme Vám krásné léto plné pohody a odpočinku :-)

 
Indiánský týden

Indiánský týden jsme zakončili velkou indiánskou bitvou na zahradě naší školky.


Děti si celý týden vyráběly indiásnké oblečení, čelenky i ozdoby.V pátek nám kovbojové (rodiče dětí) zajali našeho indiánského náčelníka Rychlou Střelu (tetu Ivetu). Zkoušeli jsme s kovboji vyjednávat,  směňovat za různé indiásnké poklady, ale kovbojové byli neblomní. A tak jsme se s velkým pokřikem a za zvuku válečného bubnu vydali do boje. Po několika desítkách minut jsme našeho náčelníka osvobodili a vítězný křik všem kovbojům ukázal, že jsme sice ještě malí, ale zato stateční indiáni.

 

S kovboji jsme nakonec vykouřili dýmku míru a to už přicházel pan Kubeša s africkými bubny pro všechny děti a ukázal jim, jak se na takové bubny hraje. Bylo to moc hezké dopoledne a všichni jsme si ho moc užili.  RODIČůM MOC DĚKUJEME!!!


Pro Vás, kteří jste s námi nemohli být, připravujeme fotogalerii.
 
Oslava Dne dětí

Den dětí jsme oslavili nejen tím, že jsme našli naše kamarády Mickeyho a Minnie, ale taky jsme šli na zmrzlinu, foukali bubliny a udělali si krásný, veselý den... :-)
 
Hledání zlodějíčka

Minnie a Mickey se ztratili :-)! Zlodějíček byl dopaden a slíbil, že už to nikdy neudělá. Tatínek Markétky Čáňové spolu se svými kolegy připravil krásné dopoledne o tom, jak je dobře, když je člověk poctivý. Děti poznaly soudní síň, soudce i to, jak to chodí v soudní síni. :-)  Tatínkovi Čáňovi tímto moc a moc děkujeme za vstřícnost a zapojení několika svých kolegů ze soudu do celého programu!

 

...a protože někteří rodiče našich Berušek, kteří na soudě pracují se do programu zapojili, chceme jim tímto moc a moc poděkovat a hlavně tatínkovi a mamince Čáňovým!!!Podívejte se s námi na fotky :-)

 

 
Odpoledne pro naše maminky

...jedno krásné odpoledne jsme prožili s našimi milými maminkami. Maminky si zahrály na to, jak kdysi byly taky malé holčičky. Hanka vzala reflexní vestu (kterou oblékla jen maminka Posádová :-), terčík na přecházení přes cestu a už holky vyrazily plnit různé úkoly, které je dovedly až do kamenného divadla, kde na maminky čekal supr piknik od tatínků, hledání pokladu, pohádka "O Sněhurce" i opékání.

Odpoledne bylo opravdu moc pěkné. Maminky se nasmály a počasí nám přálo!!
 
Tatínci aneb "Supertátové"

jsou prostě dokonalí!!! :-) :-) Podívejte se na krásné výtvory našich dětí . A v čem že jsou tak super? Přečtěte si na každém obrázku. Stojí to za to :- ) !!!!
 
"T T"

Naši tatínci se utkali v trojboji. Byli moc šikovní!!!  Síly byly vyrovnané a zapojili se téměř všichni.Tatínci mají od nás velkou pochvalu, protože spousta maminek s dětmi se nasmála. A víte, kdo je pro děti ve sportu největší vzor? Tatínci! Vzkazují děti !!! :-)

 

 

Šlo o tyto tři disciplíny:

 

1. Udělat maximum dřepů do 1 minuty :-) S 65 dřepy vyhrál tatínek Markétky Čáňové!

2. Udělat maximum kliků (bez omezení času) :-) S 68 kliky vyhrál tatínek Vojtíška  Kolmana!

3. Udělat maximum sedů a lehů do 1 minuty :-) S 64 sedy-lehy vyhrál tatínek Kubíčka Chmelaře!


Všem Vám tatínci společně s dětmi i maminkami  moc blahopřejeme, že jste si našli čas a udělali trochu legrace i protáhli s dětmi své tělo :-)
 
Tatínci maminkám

TATÍNCI BYLI NESKUTEČNĚ KREATIVNÍ A ŠIKOVNÍ, protože na odpoledne pro maminky připravili ten nejlepší piknik v lese, jaký jsme ve školce měli :-)


Tatínci , moc za všechny maminky DĚKUJEME!!! Měli radost nejen maminky, ale samozřejmě i děti :-)

 

(Fotky budou nejpozději v noci také na webu :-)
 
Cvičení v Abacii

Cvičení v Abacii je pro nás vždycky velkým protažením v rytmu hudby. Ve velkem prostoru v tělocvičně  jsou děti ve svém živlu a tak se není co divit, že se sem rádi vracíme :-) Podívejte se s námi, jak cvičení dětem šlo i jak je to bavilo! :-)
 
Dopravní dopoledne v parku Smetanovy Sady

Ve středu 13. 4. jsme prožili v parku ve Smetanových Sadech dopravní dopoledne. Dětem se dopoledne moc líbilo a Vy můžete nahlédnout s námi do fotogalerie.
 
Pletení tatarů

...jak jsme pletli tatary s tatínkem Ellinky Dorazilové...


Byly to nejkrásnější tatary, jaké jsme kdy ve školce měli! :-) Tatínkovi Pavlovi moc děkujeme a jeho dílo obdivujeme nejen my,ale i ostatní maminky a dokonce i někteří tatínci!!! :-)
 
Malování velikonočních vajíček s maminkami.

S maminkama nám šla práce krásně  a vůbec nám nevadilo, že jsme si laky na nehty pomalovali nejen vajíčka, ale i oblečení, nehty, ubrusy... co nám přišlo pod ruku :-)

Byli jsme moooc šikovné děti a vajíček máme spoustu!! :-)
 
Cesta Velikonočního zajíčka

Velikonoční zajíček nám každý rok schovává svůj velikonoční poklad. I letos jsme ho šli společně hledat. Zajíčka jsme sice neviděli, ale cestu nám prozradil svými chloupky z kožíšku, které nás dovedly až ke "Sluneční pasece". ...a tam jsme poklad opravdu našli :-)
 
Čteme s dětmi...

Pozvali jsme mezi nás rodiče, aby každé ráno  v ranním kruhu přečetli dětem pohádku nebo příběh, který sami vyberou. Děti se pro čtení tak nadchly, že už se nemohly dočkat, kdo přijde číst další den a co nového uslyšíme. Při některých příbězích jsme se tak nasmáli... :-):-):-) Je důležité číst dětem každý den, nebojte se toho milí rodiče a udělejte si na to čas. Děti to ocení ... :-)
 
Návštěva městské knihovny

Týden s knihou jsme zakončili návštěvou městské knihovny, kde nám teta Raduška ukázala spoustu krásných knih. Řekla nám,jak zacházet s knihou a pozvala všechny děti, ať se stanou pravidelnými návštěvníky knihovny :-)
 
Rodiče jsou s námi také v centrech

Jsme školka otevřená pro rodiče našich dětí a vítáme každý jejich nápad i chuť být v centrech aktivit s námi :-) Jedno takové hezké dopoledne jsme strávili s maminkou Ivou při pečení velikonočního cukroví v centru Domácnost a s tatínkem Radkem, který s klukama vyráběl dřevěné kostky v centru Dílna.. 
Pyžamová párty

... být ve školce v pyžamkách celý den - to je legrace!! :-)) Náramně si to užíváme a nevíme jak je to možné, že se v tento den asi nejvíce nasmějeme :-) Podívejte se s námi, jak to dětem v pyžamkách slušelo! :-)
 
Karneval

...jak jsme si užívali karnevalový týden? Vesele, hravě a se spoustou zábavy :-)
 
...a my už umíme nakupovat! :-)

Byli jsme koupit další knihu do naší školkové knihovničky... Děti  vybírají se vší vážností a zajímavé je, že se vždycky dohodnou a udělají kompromis. Pak si sami knihu u pokladny zaplatí a po cestě zpátky do školky se střídají v nesení. Od prodavače v knihkupectví vždy dostanou nějaký časopis. Z toho mají radost :-)
 
Štědrý den...

Prožili jsme společně krásný Štědrý den. Byla to pro děti tajemná atmosféra s vánočními koledami, zvyky i tradicí bramborového salátu nebo brambor a řízku. Dětem se tento den hrozně moc líbil a my víme, že je to jeden z nejkrásnějších dnů celého roku.

Chceme moc a moc poděkovat všem rodičům, kteří nám přispěli na vánoční dárkynebo je sami zakoupili. Děti měly velikou radost!! Podívejte se s námi do fotogalerie :-)
 
Jsou z nás roztomilí čertíci :-)

Na jeden den jsme se ve školce stali roztomilými čertíky. A že nám ale to slušelo... :-)
 
Setkání s Mikulášem na náměstí...

Jedno předvánoční ráno jsme ve školce společně napsali dopis Ježíškovi a vhodili jsme ho do nebeské schránky. Taky jsme se setkali se s Mikulášem a protože jsme všichni moc hodní, čertů, kteří kolem nás pořád dupali a zvonili svými řetězy jsme se vůbec nebáli! :-)
 
Na vánočním punči...

Jedno dopoledne jsme se společně vydali na vánoční punč na náměstí. Povozili jsme se na kolotoči, zazvonili na vánoční zvonky, poslechli a zazpívali si koledy.. a moc se nám to líbilo...
 
Pečení perníčků s maminkami

Děkujeme mamince Chmelařové a mamince Sklenářové za to, že za námi přišly  na dopolední dílničky a pekly s dětmi perníčky k Mikuláši i na Vánoce.

Děti pečení moc bavilo a s maminkama jsme se rozloučily  připravenou pohádkou "O červené Karkulce". Maminkám ještě jednou moc děkujeme!!
 
Barevný týden

V barvičkách nám bylo hodně veselo :-) . Každý den jsme chodili v jiné barvě a tak jsme se naučili poznávat nejen podzimní barvy. Na fotky z těchto dnů se můžete podívat s námi... :-)
 
Naše všední procházka...

Vydejte se s námi na dopolední procházku...
 
Móda tak trochu jinak :-)

V tématu "Minnie a Mickey poznávají Nový Jičín, jsme si přinesli z domu různé klobouky a udělali si takovou malou módní přehlídku :-)  Také jsme se šli podívat do prodejny klobouků a povídali si o továrně na výrobu klobouků.

Podívejte se, jak nám to v klouboucích slušelo... :-)
 
V krásném podzimním lese...

...že je letos podzim krásný o tom nepochybuje nikdo z nás :-) Tak jsme se vydali s dětmi do lesa a prostě si užívali radost z podzimu :-) a stálo to za to!
 
Puntíky nám prostě sluší :-) 
Vyrábění podzimního draka s maminkou Karolínky

Jednoho podzimního dne jsme spolu s maminkou Karolínky vyráběli podzimního draka. Vůbec nikomu nevadilo, že drak má hlavu ve vojenském stylu a ocas pestrobarevný veselý. Kluci i holčičky se krásně domluvili,společně si pomáhali a to je nejdůležitější :-)! Všem se nám tvoření s maminkou moc líbilo. Děkujeme! :-)
 
Vykrajování dýní s maminkami

S maminkou Matýska a s maminkou od Ondráška jsme vykrajovali a zdobili dýně v centru ATELIÉR. Dýně se na nás smály,mračily i šklebily,ale nad to všechno nás vesele každé ráno vítaly před školkou i ve školce :-) Maminkám moc a moc děkujeme, protože dopoledne s nimi bylo moc hezké!!!
 
"Začít spolu"....

Milí rodiče,

tento rok Vás velmi rádi s dětmi přivítáme při činnostech v našich centrech aktivit.  Samy uvidíte, jak se děti učí i od sebe navzájem , jak spolu přirozeně komunikují, řeší problémy, rozhodují se... jsou tak vedeny k samostatnosti a spolupráci. Vy můžete do těchto koutků nahlédnou každou středu ( i kterýkoliv jiný den samozřejmě :-)  a podílet se s dětmi na činnostech v centrech. Navíc jsme zjistili, že fantazie Vás rodičů je tak velká, že i děti někdy koukají s otevřenou pusinkou :-)

 
 
Vítáme Vás v novém školním roce 2015 - 2016

Je před námi nový školní rok a my chceme přivítat všechny, kteří k nám přicházejí poprvé i ty, se kterými se setkáme zase znovu po prázdninách... Moc se na všechny těšíme!!


Letos budou děti celým rokem provázet  naši noví kamarádi Mickey a Minnie, kteří s námi budou prožívat všechna dobrodružství...

Rozloučení a poděkování na závěr celého roku 2014 - 2015 ...

Milí rodiče,

 

je až neuvěřitelné, jakou rychlostí tento rok uběhl... Chceme do pár vět shrnout, jaký byl a podělit se o to s Vámi :-)

 

Že jsme zvolily téma "Námořníci" nebylo náhodou.. V naší třídě letos převládal větší počet chlapečků a to jsme věděly, že musíme vymyslet něco takového, aby je to zajímalo, bavilo a lákalo; ale zároveň jsme věděly, že chceme toto téma udělat zajímavé a poutavé i pro naše holčičky. Než jsme vypluli společně na pomyslné lodi do světa, seznámili jsme se, co všechno taková loď potřebuje a jaký musí být námořník, aby plavbu lodí zvládnul. Pluli jsme na Vánoční a Velikonoční ostrovy, do Kanady, Do Grónska, do Ledového království, do Itálie, Anglie, Afriky, Rio de Janiera, do Maroka a taky na Ostrov Snů a přání; poznávali jsme život na moři i v něm a musíme říct, že nás toto téma moc bavilo . Možná taky proto, že nás celou dobu plavby provázel náš kamarád námořník Kotvička, který dával svému kamarádu kapitánu Johnovi zprávy o nás a o všem, co děláme... Kapitán John se na závěr celého roku opravdu za námi vydal a řekl nám, že naši píli, odvahu i statečnost obdivuje  a přijímá nás mezi kapitány!

To byla velká pochvala pro všechny děti...

Všichni teď víme, že jsme dopluli do přístavu našeho domova a že tam se vždycky chceme vracet, ať poplujeme kamkoliv...

 

Naše téma : "SPOLEČNĚ NA JEDNÉ LODI" končí a my věříme, že nechá v dětech prožitky i radosti, které zažily spolu se všemi svými kamarády .....

A Vám, milí rodiče, chceme upřímně poděkovat za každou maličkost i velkou věc, kterou jste pro nás udělali... za Váš každodenní úsměv, porozumění i otevřenost, protože i díky Vám se nám tak dobře pracovalo... :-)

 

Přejeme Vám všem krásnou dobu dovolených a na všechny, které uvidíme zase v září se budeme těšit;  a těm, kteří odplouvají zase dál, přejeme hodně štěstí ve všem, co Vás potká....

 

Jana a Iveta

Odpoledne pro děti a jejich tatínky

 

... naši tatínci jsou prostě skvělí :-)

Tatínek Ellinky pomohl nafoukat lodě  a raft všech, kdo potřebovali, a už jsme vyráželi na vodu. Byla to legrace ! Tatínek Mojmír s našim obdivem přeplul Čerťák na duši od kola a ostatní tatínci přišli vybaveni na  výbornou. Závěr patřil jak jinak než závodu tatínků a víte, že bylo úplně jedno, kdo vyhrál? :-) Nasmáli jsme se neskutečně :-) :-) :-) Pak jsme si rozdělali oheň a opekli výborné špekáčky.

Dětem se odpoledne moc líbilo a tatínci si hráli s nima tak, že bychom nepoznali, kdo si hraje víc :-)

 

Chceme moc a moc poděkovat všem tatínkům, kteří přišli. Také děkůjume tatínkům, kteří zajistili lodě. Tatínkovi Dorazilovi navíc děkujeme za to, že přinesl spoustu vest pro děti navíc a taky pádla. Tatínkovi Chmelařovi, Mikulenkovi a Richterovi za donesení dřeva na oheň a všem za parádní atmosféru! Doufáme, že děti na takový den nezapomenou :-)

 

Fotek je sice spousta, ale museli jsme je dát sem všechny :-), tak se s námi podívejte...

 
... a tak jsme se museli rozloučit s našim kamarádem Kotvičkou...

Šli jsme k řece a pustili jsme Kotvičku na loďce, ať pluje zase dál... Strávil s námi tolik dní, že nám bylo až líto, že to končí... :-)
 
Pasování a velká oslava námořníků

Všechny děti byly pasovány na námořníky - opravdovým kapitánem..

 

A bylo to krásné, tajemné a  plné překvapení :-)

 

Kapitán John všechny námořníky pochválil za jejich pílí během celého roku, za všechno, co se naučili a taky za odvahu plout společně na jedné lodi... 

 

Po slavnostním pasování námořníků jsme měli velkou námořnickou párty a rozloučili jsme se tak nějak s celým školním rokem. Byl to parádní den!!! Stoly se prohýbaly pod tíhou dobrot od Vás rodičů  a děti měly velkou radost z toho, že tento den nemuseli na ranní svačinku chleba s pomazánkou, ale muffinky, bábovku a ovoce. Na oběd si mohly vybrat, jestli si dají buchtičky s krémem nebo pizzu, kterou přivezli rodiče Anaska.. Celou školkou se ozývala taneční hudba a děti tančily a řádily, jak jen to šlo :-) No prostě - den šťastných námořníků :-) :-)

 

My chceme upřímně poděkovat Vám všem rodičům, kteří jste přinesli dětem všechny dobrůtky a překvapení...

 

Rodičům Fojtíkovým moc děkujeme za cínové lodičky, které nechali vyrobit pro děti! (Děti si myslí, že je dostaly od kapitána Johna, tak je přitom necháme :-) )


Rodičům Hallal děkujeme moc za spoustu pizzy na tento den!

 

Rodičům Košárkovým děkujeme za balíčky s pirátskými rýžovými chlebíčkami!

 

Klárce Kavanové děkujeme za upletení námořnických náramků přátelství!

 

Všem Vám rodičům, kteří jste přinesli spoustu upečených i nakoupených dobrůtek!!!

 

Mamince Lukešové děkujeme za čas, který strávila focením dětí při tomto velkém dni!

 

DĚKUJEME VÁM MOC!!!!

 


 


 
 
Návštěva veletrhu sportu a zábavy - poděkování

... na veletrhu sportu a zábavy jsme si užili spoustu legrace i zábavy. Děti se s radostí zapojily do všeho, co bylo pro ně připraveno :-) Nebály se ani velkých seskoků z pyramid a zkusily si spoustu různých sportů. Ostatně - podívejte se na pár fotek, které jsme stihli pořídit :-)

 

A naše vlajka?... Dobře jste drželi palce, protože byla nejlepší! :-) :-) Děti měly velkou radost !!!

 

My chceme moc poděkovat tatínkovi Dankovi Fojtíkovi a tatínkovi Romanu Posádovi za to, že umožnili všem dětem i nám učitelkám  vstup zdarma :-) Děkujeme!!!
 
Námořnické zkoušky :-)

 

 

 

 

Dobrovolní hasiči z Hůrky navštívili malé námořníky

Velké poděkování si zaslouží tatínek Ellinky Dorazilové, který společně s dalšími dobrovolnými hasiči z Hůrky přišli mezi nás do školky. Dětem ukázali své téměř nové hasičské auto se vším příslušenstvím, dali jim vyzkoušet hasičskou přilbu i vysílačku a nakonec nechali dětem prostor, aby si zkusily, jak se zachází s hasičskou hadicí. Dětem se to všechno moc líbilo!! A my Vám přidáváme pár fotek z této akce :-) Ještě jednou děkujeme!!!

 

...A jedna kvízová otázka pro Vás :

"Víte, kdo se ukrývá pod hasičśkou přilbou?"  :-)

 

(DÁSOP KEROTKIV)
 
Maturitka předškoláčků

Milí rodiče,


rozloučení s předškoláčky i s Vámi je za námi..


A my Vám chceme  moc a moc poděkovat za výborné občerstvení na maturitku! Děkujeme za kytičky, dárečky, dort... Je to od Vás moc milé a udělali jste radost nejen dětem, ale také nám. Věříme, že se našim předškoláčkům bude ve škole moc dařit a Vám přejeme jen radost ze všeho, co se budou děti ve škole učit a objevovat...

 

 

Už teď víme, že se nám bude  po dětech stýskat, než si zvykneme na to, že už jsou ve škole, tak stejně jako po Vás, protože jste byli rodiče skvělí a byli jste s námi jedna velká parta... Děkujeme za všechny krásné chvíle, na které nezapomenou ani děti, ani my....
 
V hlavních rolích.... naši milí předškoláčci :-)

Protože se blíží pomalu konec školního roku a my jsme "urazily" kus cesty v životě našich milých  předškoláčků , chceme Vám je v měsíci červnu blíž představit...


Každému předškoláčkovi budeme věnovat jeden den a s dětmi si budeme  povídat o jeho hezkých vlastnostech, budeme se o něho  starat, dáme mu přednost ve všech činnostech,budeme ho společně kreslit ... bude to prostě "Den jen pro něj" :-)

 

... a tady je máme....

Představujeme Vám našich devět skvělých kapitánů:

 

Ondrášek Posád, Adámek  Richter, Filípek Fojtík, Anasek Hallal, Laurinka Canibal, Markétka Černochová, Klárka Filipíková, Bořeček Lukeš, Mojmírek Zdražil

(Jejich tablo je vystaveno v oděvním obchodě vedle Bati.)
 
Den se záchranářem

Pozvání do naší školky pozval také záchranář, který přišel dětem ukázat, jak se zachovat ve chvíli nebezpečí nebo úrazu. Dětem předvedl na figuríně dýchání a oživování a děti si všechno samy zkusily. Tedy pokud chtěly :-) Ukázal jim také, jak ošetřit různé rány a rozdal dětem obvazy, šátky a děti už všechno zkoušely na sobě nebo kamarádovi nebo dokonce na svém plyšáčkovi :-) Na závěr jsme shlédli dokument, který dal dětem myšlenku, že nemají nikdy utíkat pryč, když uvidí člověka, který potřebuje pomoci a je v tísni.... Dětem se program moc líbil a my ještě jednou děkujeme mamince Patrička Huvara za zprostředkování tohoto záchranáře u nás ve školce :-)
 
výlet do ZOO

Konečně přišel den, na který se děti už dloho těšily :-) Jeli jsme společně na výlet do ZOO v Ostravě. První stanoviště bylo samozřejmě na svačinku. Děti se na ni ptaly celou cestu autobusem, a tak jsme jim udělaly radost a dali si jídlo o tří palem na lavičkách :-) Sluníčko se zatím schovávalo za mraky, ale nám to vůbec nevadilo, protože v ZOO byl takový klid a ticho, až to bylo nezvyklé :-) Žádná cízí škola nebo školka. Paráda! Posilněni, spokojeni jsme se vydali k prvním zvířátkům Plameňákům. A bylo co obdivovat... Zologická zahrada má spoustu opravených výběhů a zákoutí a musím přiznat, že jsme si vychutnali každé místo, ze kterého jsme dychtivě pozorovali všechna zvířátka. Nakonec jsme se svezli safari vláčkem a celé putování zologickou zahradou jsme zakončili nákupem v obchodě zologické zahrady, kde si děti vybraly zvířátka na památku.

Výlet se moc povedl a my jsme odjížděli do školky  plni hezkých dojmů... :-)
 
Na výlet ke Dni dětí...

jsme zamířilido Štramberku. Sluníčko nám krásně hřálo a děti zase hřálo vědomí, že si nesou baťůžky na zádech plné svačinek a dobrůtek a taky penízků :-) Na Trúbu jsme se nedostali z důvodu rekonstrukce. Ale to nám vůbec nevadilo. Prošli jsme přírodu křížem krážem a výlet jsme zakončili na náměstí, kde jsme dětem koupili zmrzlinu a za své penízky si děti koupily něco pro radost.  Podívejte se s námi do přiložené fotogalerie :-)
 
Námořnícký týden na školce v přírodě

Co k němu dodat....

byl krásný, plný námořnického dobrodružství a tvoření a nám nezbývá než moc a moc pochválit děti, jak byly hodné a zvládly všechno statečně bez rodičů; a taky poděkovat rodičům, kteří s námi jeli za výbornou partu, která s dětmi námořníky prožívala, hrála si a pomáhala ...

(Co jsme prožívali konkrétněji, se můžete dočíst v rubrice "Okénko Hanky", do kterého jsme celý týden shrnuli :-) )
 
S Kotvičkou v Itálii...

Celý týden jsme pluli po Itálii a dověděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Přišla si za námi povídat rodina Markýska Maietty, kteří částečně pochází z Itálie a moc hezky nám představili Itálii z pohledu těch, kteří tam žijí. Tímto jim moc a moc děkujeme a také sestřičce Marca za představení stepu a švihadel, které děti moc bavilo!!!

 

Na konci týdne za námi přišli také rodiče Anaska a udělali s dětmi výbornou italskou pizzu Margaritu i Hawai :-) Děti od nich dostaly zástěrky a už zpracovávaly těsto a všechny ingredience, které do pizzy potřebovaly. Byly z toho ty nejlepší pizzy, jaké mohly být :-) a děti si nesmírně pochutnaly! Děkujeme moc a moc za suroviny i za čas, kteří Hallalovi s námi strávili  a vy se můžete s námi podívat do fotogalerie :-)

 

Tatínkovi Matýska děkujeme za pokus se sopkou, který pro děti moc hezky připravil a děti už vědí, jak se sopka v Itálii jmenuje a co to vlastně sopka je :-)
 
S koloběžkou do školky...

jsme vyrazili jedno dopoledne do parku a moc se nám to líbilo. Naučili jsme se dávat přednost jinému kamarádovi, ukázali jsme si některé důležité dopravní značky a připomněli si, jak je důležité si na cestě i na chodníku chránit své zdraví a dbát o svou bezpečnost...Podívejte se, jak nám to na koloběžkách slušelo :-)

 

(fotogalerie se připravuje)

Radost kluků, když si můžou hrát na vojáky :-)

Přemýšlím nad tím, jak popsat tento zážitek :-) a věřte mi, že je to pro holku dost těžké :-) :-) Určitě jste si všichni všimli, že naši kluci žijí vším, co se podobá vojákům. Jsou zapáleni pro hry na vojáky a všechno, co s tím souvisí. Ale my si s nimi na vojáky hrát moc dobře neumíme a asi ani nechceme :-) :-) to by dopadlo! :-) Ale když se na náměstí konaly oslavy k výročí ukončení druhé světové války, neváhaly jsme a kluky vzaly, podívat se na vojenskou techniku i zbraně. Nechtějte po mně, abych popisovala jejich otevřené pusinky, když se vojáci "vyrojili" na náměstí; nebo když s urputností sbírali slepé náboje(snad to píšu správně :-), které vojáci vystříleli; nebo když se dotýkali tanku :-) :-) ikdyž tomu "houby rozumím", měla jsem velkou radost z toho, že si to tak užili !! :-)

 

(Fotek moc není, ale pár přece jenom ano :-) , tak se s námi podívejte...)
 
DEN RODINY - na cestě po Safari

Moc děkujeme všem rodičům za krásné odpoledne, které jste strávili spolu se svými dětmi na naší zahradě na Den rodiny... Moc si ceníme všeho, co ve Vás máme! Všichni jste byli skvělí a dokázali jste, že se nezaleknete žádného úkolu, který pro Vás přichystáme :-) Vaše vyrobená auta byla neskutečně nápaditá! A maminky jako obyvkle nezklamaly s přípravou nejlepšího občerstvení, jaké si děti i dospělí mohli jen přát ! :-)


Už teď se těšíme na další akci s Vámi! :-)

 

(Všechny fotky z této akce najdete ve fotogalerii)
 
DEN S NAŠIMI MAMINKAMI

NAŠE MILÉ MAMINKY...

 

strávili jsme s Vámi krásné odpoledne ve školce...  a my Vám chceme poděkovat... Za to, že jste tak hezky připravily Vašim dětem masky k pohádce, kterou hrály; za  všechny dobrůtky, které jste přinesly, za váš smích, když se děti snažily Vás při pohádce  rozesmát  a  za to -  že jste... obětavé, vstřícné a jedinečné. Prostě ty nejlepší mámy na světě :-) a my si Vás moc vážíme...

 

PŘEJEME VÁM KRÁSNÝ SVÁTEK MAMINEK  A RADOST Z VAŠICH DĚTÍ, PROTOŽE JSOU OPRAVDU HODNÉ A SPRÁVNÉ  A BUDOU VÁM DÁVAT TOLIK RADOSTI, JAKO NIKDO JINÝ NA SVĚTĚ...  :-)

 

 

"S tebou mě baví svět má zlatá mámo,

já bych tě láskou sněd každičké ráno,

s tebou mě baví svět má zlatá mámo,

já bych tě láskou sněd.. hlavně v noci :-)

 

 


 


 


 

 

 

 
 
Jak jsme oslavili svátek "Den Země"...?

Šli jsme ke studánce u kamenného divadla na Skalkách a po cestě jsme vysbírali plnou tašku odpadků pohozených na cestě i v lese, aby se v té naší Zemi lépe dýchalo i díky nám.. Studánka byla zanesená a tak jsme nasadili rukavice a začali čistit :-) Děti to moc bavilo. Když jsme odcházeli, měli jsme radost z toho, jak se potůček od studánky krásně prodloužil a to díky pilným ručkám našich dětí. Určitě  půjdeme studánku zase zkontrolovat :-) !

 

Maminka Matýska šla s Kryštůfkem v kočárku s námi a díky ní máme krásné fotky z tohoto dne. Mamince moc a moc děkujeme!!!!
 
Den s fotbalovým trenérem

Přišel za námi fotbalový trenér... Dětem se dopoledne s ním hrozně moc líbilo :-)! Kluci si zahráli fotbal podle jasných pravidel a pan Kvita to s dětmi moc hezky uměl. Mezi kluky se přidala také Alička, ikdyž ostatní holčičky měly zábavu se svými panenkami a kočárky a hrály si na malé maminky. A že  jim to šlo :-)  Fotbal  šel Aličce stejně dobře jako ostatním klukům :-)

 

Fotky jsme je nedokázaly promazat, protože emoce z nich jsou prostě perfektní :-) Podívejte se sami.... Mamince Bořečka tímto moc a moc děkujeme za krásné fotky!!!

 
 
Sportování v Abacii

V úterý jsme byli ve sportcentru Abacie

 

protáhnout si svaly a zasportovat s trenérem. Všechny děti se krásně zapojily a sportování je bavilo. Možná o to víc, že trenéra Aleše někteří znali a neměly ostych. Určitě budeme chodit sportovat s Alešem častěji, protože dětem se z tamtudy  tentokrát vůbec nechtělo :-)

 

Rodičům Posádovým tímto moc děkujeme za to, že  nám tělocvičnu propůjčili zcela zdarma. A maminkám Mikulenkové a Lukešové děkujeme za to, že nám odvozily všechny děti do školky, protože byla velká fujavice a sněžení.
 
Dopolední výlet malých fotografů...

Náš první jarní výlet

 

nám sluníčko krásně hřálo. Jeli jsme autobusem na Čerťák a odtud pak pěšky  přes Skalky do školky. Tento výlet byl výjimečný tím, že jsme ho nazvali "fotografický výlet".

Proč fotografický? Protože všechno, co jsme objevili  a našli,  si zkusíly děti samy nafotit!


Byly jsme samy překvapené, jak jste vy rodiče své děti podpořili, protože většina dětí foťák opravdu  měla a to byl terpve zážitek :-) Děti se zastavovaly na každém kousku a hledaly detaily a fotit je nesmírně bavilo!!! Tímto děkujeme všem rodičům, kteří své děti podpořili a z jejich fotek vybrali ty nejlepší! Dali jsme je do rubriky "Ty nejkrásnější fotky od dětí...".

 

Výlet s fotografováním určitě zase někdy zopakujeme :-)

 

Přiložené krásné fotky z výletu nafotila maminka Bořečka Lukeše a my ji tímto moc děkujeme! :-)


 

 
Ty nejkrásnější fotky od dětí...

Naši malí fotografové...

 

tyhle řádky píšeme hlavně pro vás... :-)

 

Jste nesmírně šikovní, protože jste dokázaly nafotit nádherné fotky probouzející se jarní přírody!! Fotily jste všechno, co se vám líbilo a my dospělí musíme uznat, že se vám fotky povedly tak moc, jako se někdy nepodaří ani nám dospělým :-)

 

Bylo moc těžké vybrat jednu fotku, která by byla nejhezčí. Proto jsme vybrali u každého z vás několik fotek, které se nám i vašim rodičům zdály nejlepší.

 

Všichni vám přejeme, ať vás focení baví a zase brzy vyrazíme s foťáky někam na výlet... :-)

 

Těšíme se zítra na vás  :-)

 

Fotky v pořadí číslo:

1,2,3 jsou od Aličky

4,5,6 od Tomáška

7,8,9 od Ellinky D.

10,11,12 od Ondráška P.

13,14,15 od Marušky

16,17,18 od Klárky

19,20,21,22 od Laurinky

23,24,25,26 od Filípka

27,28,29,30 od Bořečka

31,32,33 od Adámka Richtera

34,35,36,37 od Matýska 
Den pro naše dědečky :-)

Den s dědečky byl krásný a pro nás i pro děti  zase výjimečný...  Dědečci se na svou činnost se svými vnoučátky tak soustředili, že si děti zapomněly úplně jít hrát :-) :-) Musíme uznat, že dědečci se vůbec nebáli, spolupracovali spolu při pletení tatarů a bylo tak hezké sledovat, jak děti své dědečky obdivují....

 

Děkujeme Vám všem, kteří jste pomohli dědečkům, aby za námi přišli a samozřejmě největší DÍK patří jim samotným!!

 

Bylo pro nás milé se se všemi dědečky setkat....

 
Domácí mazlíčci mezi námi...

Den ve školce jsme strávili s našimi domácími mazlíčky :-)

 

Děkujeme tímto mamince Chmelařové, mamince Richterové, mamince Pollakové,  mamince Filipíkové, tatínkovi Weissbrodovi a rodičům Fojtíkovým za přinesená zvířátka do školky !


Děti zvířátka krmily, mazlily se s nimi, uklízely po nich, staraly se  o ně a všichni jsme se zvířátky prožili ve školce další nevšední a krásný den.... Děkujeme Vám všem , kteří jste nám k tomu pomohli!!!
 
Pozorovali jsme společně zatmění sluníčka...

S dětmi jsme společně pozorovali zatmění sluníčka... Protože zatmění sluníčka není běžná věc, připravili jsme se s dětmi včas a šli sluníčko pozorovat. Dětem se přírodní úkaz líbil a ještě dlouho jsme si o něm společně povídali.

 

Děkujeme moc tatínkovi Filípka a Ondráška Fojtíkových za to, že se nám postaral o tmavou pásku i svářečskou kuklu, skrz které jsme mohli všichni pozorovat zatmění sluníčka. Děkujeme :-)
 
Farmářský trh

Farmářský trh

 

Děkujeme všem rodičům za přinesené sýry pro děti na tento den!!! Děti je baštily s velkou chutí  a my máme pro Vás pár fotek :-)
 
Na obzoru sluníčko! :-)

Na obzoru jsme zahlédli jarní sluníčko a děti rozsvítili den ve školce "sluníčkovým" žlutým oblečením.... .-) 
Výstava klobouků

... a tak jsme zavítali na expozici klobouků.

 

A máme pro vás hádanku :-) Víte, kdo se ukrývá pod největším klouboukem? :-) :-) :-) 
Vzpoura na lodi :-)

VZPOURA NA LODI

ANEB

JAK JSME SE STALI PIRÁTY

 

Přemýšlím nad tím, jestli se dá vůbec popsat, jak hezké chvíle jsme s dětmi prožili při tomto tématu , ale zkusím to :-)


Naše loď měla plout pohádkovou zemí, ale posádka lodi se vzbouřila, že chce plout na největší karneval na světě do Ria v Jižní Americe. Proto jsme se stali piráty a musíme uznat , že jsme zažili spoustu neobvyklých dobrodružství, legrace, naučili jsme se poznávat dobro a zlo, spolupracovat v týmu a taky pomáhat slabším. A také jsme se naučili, že ikdyž v ruce držíme meč a hrajeme si, musíme být opatrní, ať svým kamarádům nikdy neublížíme. A to bylo naše velké pravidlo , za které děti musíme moc pochválit, protože ho opravdu dodržovaly.


Ve čtvrtek za námi přišel "Velký pirát" a přinesl nám zprávu , že byl unesen náš kamarád námořník Kotvička a taky nám přinesl mapu s pokladem. Ta nás zavedla na starou půdu, kde jsme nejdřív našli Kotvičku a pak po dlohém hledání jsme objevili i pirátský poklad. .. Ten jsme mohli odemknout jen když uhádneme správné heslo a zazpíváme Velkému pirátovi pirátskou hymnu. To jsme zvládli na jedničku a pak jsme si všichni rozdělili poklad rovným dílem a náramně si ho vychutnali :-) Radost a nadšení dětí nebralo konce...


Byl to krásný týden, který jsme zakončili připlutím do Ria na velký karneval... ale o tom až v další rubrice :-)

Děkujeme všem rodičům, kteří dali svým dětem pirátský obleček! Podívejte se s námi do fotogalerie ...

 


 

 
Dopluli jsme do Ria na karneval!

... A na naší lodi jsme dopluli do Ria na největší karneval na světě!!

 

Tančili jsme v rytmu moderních písniček, které nenechali nikoho chladným :-), hráli jsme taneční i jiné hry a na závěr nás obchodníci z Ria pozvali na výborné občerstvení, které prodávali všem za papírové penízky :-) :-) Atmosféra při nakupování byla neskutečná!! Děti nakupování  brali  s takovou vážností, že jsou velcí a mohou nakupovat za vlastní penízky a přitom jsme  u toho zažili tolik legrace !!!Ještě dnes se musíme smát :-) :-)

 

Také jsme si znovu uvědomili, že dětská fantazie je prostě nenahraditelná. Když totiž děti viděly stoly s občerstvením, hned napadlo kluky, že budou hlídat, aby nikdo "nekradl":-) Nazvali jsme je "obchodníky z Ria a ti si vymysleli, že mají také svého hlídacího pejska Vikiho :-) ten má totiž mlsnou pusinku a jedině jak ho mohli kluci udržet,aby všem občerstvení nezbaštil. Udělali z něho hlídacího pejska :-)

 

Ostatní děti stříhali penízky z papíru a každý před začátkem karnevalu dostal svůj obnos, za který nakupoval dobrůtky. To jsme se nasmáli, když děti chodily, že nakoupili i mamince nebo tatínkovi :-) :-) :-) Nakupování občerstvení za vlastní papírové penízky byla pro ně velká zábava!

 

Karneval byl prostě  parádní a radost dětí byla veliká .... Podívejte se s námi na pár fotek a omluvte kvalitu. (Asi si při takových akcích budeme zvát nějakého fotografa :-)
 
Pirátská hymna

(nápěv z písničky "Tři citrónky")

 

1. Naše loďka dřevěná, pirátů je ted plná.

my co se na ní plavíme, k pirátům se hlásíme!

 

R: Mapa, kompas, voda, jídlo, dalekohled, poklad

o to všechno my se chceme s nepřítelem poprat,

mapa, kompas, voda, jídlo, dalekohled, poklad

o to všechno chcem se prát.

 

2. Kamarád když nemůže, pirát mu rád pomůže,

švindlování neznáme, poklad všichni hledáme.

 

R. Mapa, kompas,...

 

(kdo z dětí nedokázal zazpívat refrén, zpíval "čiki raka laka... " z písničky "Citrónky" :-)

Zimní olympiáda

Chceme moc a moc poděkovat mamince Ellinky Synkové, mamince Merendové, tatínkovi Matýska Mikulenky a tatínkovi Ellinky Dorazilové za velkou pomoc při přípravě Zimní olympiády pro děti na zahradě naší školky.

 

Společně jsme zapálili olympijský oheň a zazpívali olympijskou hymnu.

Děti zvládly všechny připravené disciplíny. Zkusily si také jízdu na snowboardu (mimochodem jim moc slušel a také jim to šlo!), i chůzi se sněžnicemi. Všichni byli odměnění zlatou medailí. Radost dětí byla opravdu veliká, protože  po olympiádě nás čekalo občerstvení v "zimním bufetu" i s pravým olympijským punčem :-) ...

 

Tento den jsme si s dětmi  moc užili . Znovu jsme se přesvědčili o tom, že Vaše pomoc a ochota je pro nás velmi důležitá a moc si ji vážíme!

 

Těšíme se na další takové dny :-)

 

 

A děkujeme také rodičům Mikulenkovým za dobrůtky a občerstvení pro děti do "zimního bufetu".
 
Parádní bobovačka :-)

Napadlý sníh jsme náležitě využili a šli jsme společně bobovat :-)

Bylo to super, všichni jsme si to moc užili a prožili jsme moc legrace! Dětem se vůbec nechtělo bobování zastavit a tak jsme se rozhodli, že ho zopakujeme znovu ...  :-)

 

Děkujeme tatínkovi Matýska Mikulenky za převezení bobů dětem  a taky ochotě maminky Aličky Kavanové. Další bobování bude při nejbližší nadílce sněhu a my se vám včas ozveme :-)
 
novoroční přání...

Přejeme Vám v tomto novém roce 2015, ať jste spolu se svými

rodinami šťastni a zdraví a zládnete všechno,co Vám nový rok

přinese... a děti, ať Vám dělají jen samou radost... :-)Jana a Iveta

 
Námořníci slaví Štědrý den na své palubě...

...byl to krásný den už od samého rána. Přichystali jsme si slavnostní tabuli a poslouchali koledy. Všude kolem nás vládla tajemná atmosféra. Už jsme se nemohli dočkat, až se setmí a my budeme moct vyhlížet Ježíška...

 

Kolem čtvrté hodiny jsme si zapálili všechny vánoční svícny a začali jsme si ukazovat vánoční zvyky a tradice. Pouštěli jsme si skořápkové lodičky a to nás moc bavilo. Jedna lodička plula za kluky, jedna za holky a jedna za nás tety Janu, Ivetu a Ivu. Bylo hezké pozorovat, jak se budeme spolu držet jako parta a poplujeme spolu zbytek školního roku.. :-)

 

Rozkrojili jsme jablíčko za kluky i za holky a velkou radost jsme měli všichni protože nám prozradilo, že budeme všichni zdraví..

 

Pak už byla opravdu tma  a my jsme zasedli ke "Štědré večeři", kde jsme měli všichni pod talířkem schovaný zlaťáček, abychom byli celý rok bohatí :-) Vzpomněli jsme si na všechny naše kamarády, kteří byli nemocní doma a řekli jsme si, že jsme opravdu rádi, že jsme všichni spolu v jedné školce a že se máme moc rádi..

 

Řízek a brambory chutnaly všem a nejvíc Ellince, která si ještě přidala :-) ikdyž my všichni jsme už netrpělivě čekali, až dojí :-) ať můžeme čekat společně na Ježíška.

 

Pak jsme šli spolu do našich jesliček a povídali příběh o tom, jak se Ježíšek narodil ... když v tom, nás z povídání vytrhl zvuk zvonečku. Všichni jsme "vystřelili" jak rakety a utíkali za tím zvukem . .. a opravdu..Ježíšek přišel :-) nadělil dětem spoustu krásných dárečků.

To bylo radosti!! Dárečků jsme si moc užívali a ještě užijeme :-)

 

Byl to krásný den....
 
Výlov vánočního kapříka

Protože jsme v tomto týdnu pluli na Vánoční ostrov, řekli jsme si,že si s námořníkem Kotvičkou vylovíme kapříka. A že mu pošeptáme naše přání .. Byl to hodně veselý den, kdy jsme s kyblíkem v ruce vyrazili k rybníku u Tonaku. Tam jsme se nečekaně setkali i s jinými zvířátky, které jsme mohli nakrmit a pan rybář nám pak pomohl ulovit kapra. Všichni jsme ho chtěli apoň chvilku nést a povedlo se nám ho donést až do školky do vany. Tam jsme za ním rádi chodili a pozorovali ho...

Kapříka jsme měli ve školce poprvé a bylo na co koukat :-) podívejte se v naší fotogalerii.. 
Vánoční punč

Jako každý rok , i letos jsme pozvali děti na vánoční punč a na vánoční kolotoč

na náměstí... Nejdřív jsme šli na výstavu na Starou poštu, která byla zaměřena na "Vánoční stromeček" a pak jsme šli nasát vánoční atmosféru na náměstí, zazpívali jsme si koledu u vánočního stromu a vybrali si každý kolotoč, na kterém jsme chtěli jet.

 

Dali jsme si punč,který nám všem  moc chutnal a tento den jsme zase moc hezky prožili.. :-) 
My jsme malí čertíci :-)

Den, kdy jsme si hráli na čertíky a moc se nám to líbilo ... :-)
 
Dopoledne pro naše babičky ...

Tak rádi bychom Vám dali možnost nahlédnout do tvořivých dílniček s babičkama, protože atmosféra tohoto dne byla neskutečná! Babičky se svými vnoučátky vykrajovaly, zdobily a pekly cukroví a děti byly tím tak nadšené a zaujaté, že byste mohli slyšet spadnout i špendlík, jak se na svou činnost všichni soustředili :-)

 

Cukroví jsme společně pak dali doprostřed kruhu a ochutnali, co jsme napekli. A protože jsme měli štěstí, že babičky s dětmi byly moc šikovné, tak jsme cukroví zabalili a dali ho všem na oslavy ve Fokusu ke dvacátému výročí naší školky.

 

my bychom chtěli moc poděkovat všem babičkám, které se těchto dílniček zúčastnily, protože se jich sešlo opravdu hodně a taky poděkovat za všechna těsta, které připravily spolu s některýma maminkama. ..

 

Děkujeme !!! a nahlédněte do naší fotogalerie...

 

A už teď můžeme prozradit, že chystáme tvořivé dílničky pro děti a jejich dědečky :-) Moc se těšíme!!
 
Den s myslivcem

... a tak jsme strávili krásné dopoledne v lese s panem myslivcem :-). 
Muzikohrátky

Tančili jsme, zpívali i relaxovali...

Naše celoroční téma

Milí rodiče,

 

vítáme Vás v novém školním roce 2014 - 2015 ! Letos se s dětmi proměníme v námořnickou posádku a budemem cestovat. Náš třídní vzdělávací plán jsme společně s dětmi nazvali:

 

"... na jedné lodi aneb naše plavba za dobrodružstvím."

 

Projekt je zacílen na poznávání různorodosti a nekonečné pestrosti života na Zemi. Chceme u dětí podnítit chuť poznávat svět, vytvářet u nich povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, přírodou  a o existenci jiných národů a jejich kultur. Celoroční plán vytváříme společně s dětmi a ptáme se jich, kam všude chtějí na lodi cestovat .Dětská fantazie je veliká a pro nás jsou názory dětí moc důležité...

 

 

Naše námořnické heslo :

"Společně je víc než sám..."

 

... A aby naše plavba byla úspěná a loď zdárně doplula ke svému cíli, musíme se naučit vzájemné toleranci, ohleduplnosti a k respektování daných pravidel. Vážit si jeden druhého a být ochoten pomoci, chránit sebe, druhé i přírodu kolem nás.Proto jsme si společně s dětmi vytvořili pravidla, která chceme na naší palubě dodržovat.Snad se nám to bude dařit, ať se všichni cítíme ve školce hezky a těšíme se do ní...